Obchody Wojewódzkiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

Opublikowano: 2023-05-23 14:43:56

Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie serdecznie zapraszają na dwudniowe obchody Wojewódzkiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które odbędą się w dniach 26-27 maja w Rzeszowie pod hasłem ,,Rodzice o Wielkim Sercu”. Wydarzenie ma na celu przybliżenie idei rodzicielstwa zastępczego, przedstawienie losu dzieci porzuconych, nie mających możliwości dorastania w rodzinie biologicznej.

Część oficjalna obchodów rozpocznie się 26 maja br. od Konferencji „Rodzice o Wielkim Sercu”, w Hotelu Rzeszów, z udziałem zaproszonych gości oraz mediów. Podczas konferencji zostanie przedstawiona działalność Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci, projekty w obszarze pieczy zastępczej realizowane przez fundację oraz historie rodzin. W trakcie spotkania odbędzie się również panel dyskusyjny, w którym przedstawiciele wspierający i tworzący pieczę zastępczą będą poruszać istotne tematy oraz omawiać wyzwania stojące przed instytucjami i rodzinami.

Część otwarta dla gości, w tym osób zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym i rodzin z dziećmi, odbędzie się w piątek i sobotę w Galerii Rzeszów (poziom -1, obok Starbucks Coffee Company, godz. 9.30-18.00). Na dzieci, rodziców i opiekunów czeka wiele bezpłatnych atrakcji, takich jak kącik zabaw z atrakcjami i animatorami zabaw, warsztaty z Kart Przyjaźni dla rodzin i dzieci oraz zabawy sensoryczne dla dzieci prowadzone przez terapeutów fundacji. W punkcie informacyjnym Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci będzie można spotkać zarówno specjalistów, jak i rodziny zastępcze.

Dodatkowo w ramach wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę fotografii „Czy widać różnice między mamą zastępczą a mamą” autorstwa Karoliny Migurskiej oraz poznać autorkę bajek dla dzieci – Mirę Widurek.

Wojewódzki Dzień Rodzicielstwa Zastępczego objęli swoim patronatem honorowym: Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Dziecka, Wojewoda Podkarpacki oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Patronaty medialne sprawują: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz Radio VIA.

Zapraszamy do udziału w obchodach.